Konkurs grantowy “Patroni Roku 2021”

W związku z ustanowieniem przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej patronów roku 2021, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, ogłasza konkurs grantowy „Patroni Roku 2021” skierowany do organizacji non-profit chcących wziąć udział w uhonorowaniu i umocnieniu historycznego znaczenia wyróżnionych postaci i wydarzeń:
Kardynał Stefan Wyszyński,
Stanisław Lem,
Cyprian Kamil Norwid,
Krzysztof Kamil Baczyński,
Tadeusz Różewicz,
Pracownicy Ochrony Zdrowia,
Konstytucja 3 Maja,
Powstania Śląskie.
Projekty składane w konkursie muszą wpisywać się w ww. motywy tematyczne. Spełnienie powyższego wymagania jest jednym z wymogów formalnych, a poziom zgodności projektu z motywem stanowi jeden z punktów oceny merytorycznej.
Konkurs ma na celu upamiętnienie patronów, uznanych za zasługi i szczególne znaczenie dla naszej Ojczyzny, poprzez finansowe wsparcie projektów ściśle z nimi związanych z uwzględnieniem ich wartości edukacyjnej i kulturowej.
Szczegóły konkursu dostępne są na stronie https://www.fundacjalotto.pl/patroni-roku
Jeżeli znalazłby się grupa osób, która zechciałby popracować przy tym projekcie pod auspicjami GOK-u, to serdecznie zapraszamy do współpracy. Na złożenie wymaganych dokumentów mamy czas do 3 maja.